Par mani

Mani sauc Māra.
Esmu beigusi RLMV keramikas nodaļu un Valsts Mākslas akadēmijas lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu.
Ja neskaita skolā nostrādātos 10 gadus par vizuālās mākslas skolotāju, tad sava mūža lielāko daļu esmu radoši strādājusi savā profesijā.
 Zīmes pie manis nākušas daudzu gadu garumā. Esmu tās izmantojusi gan keramikā, gan adījumos, gan mēģinājusi tās ietvert telpiskos elementos.
 Esmu izrakusies cauri kaudzēm materiālu un nevaru vien beigt brīnīties par vienkāršību, ģeometriskumu loģiku un likumsakarību Latvju rakstos.
Zīmes nav tikai dekors, estētisks rotājums – to pamatā slēpjas simboli, tautas tradīciju, dzīves un Dieva izpratne, kā arī tautas filozofiskie uzskati.
 Pētot tautas tērpus, senās rotas lietas, zīļu vainagus, radās interese pamēģināt radīt kaut ko pašai.
 Ne katrs var atļauties tautas tērpu, tādēļ radās doma šīs zīmes ietvert formās, kuras varētu nēsāt mūsdienu 21. gadsimta cilvēks svētkos, vai pat ikdienā, tā pasvītrojot savu piederību. Nēsāt aizsardzībai, vai vienkārši kā dekoratīvu elementu. Tā radās mani pērlīšu izšuvumi, piespraudes, rokassprādzes.
Tā kā esmu radošs cilvēks, mani nemitīgi interesē pamēģināt kaut ko jaunu, bet šobrīd vislabāk jūtos sēžot pie galda, šujot – meditējot pie maģiskajām zīmēm, kas palīdz dzīvot un saskatīt dzīves jēgu arī šodien.

2 komentāri:

  1. Dear Mara, from Brazil I salute you and your most beautiful work. Congratulations for your creativity and respect for the ancient symbols.

    AtbildētDzēst
  2. Ļoti skaisti darbi!
    Meklējot ar rokām darinātas brošas, atradu šīs, kas ļoti iepriecina acis un saka - Latvija ir tiešām ļoti skaista ar to, kas tai pieder!
    Lai Jums daudz enerģijas šo lietu radīšanā un ikdienā!

    AtbildētDzēst